Kilka porad jak przygotować naszego pupila za granicę

  Planujesz przewieźć swojego zwierzaka z Polski do Anglii. Przygotuj się na kilka czynności.

  Od początku 2012 roku. W Wielkiej Brytanii obowiązuje takie samo prawo odnośnie przewożenia zwierząt jak w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Wcześniej wymagana była kwarantanna, która została zniesiona i obecnie musimy przestrzegać kilka zasad.

  Kilka obowiązkowych czynności przed wyjazdem zwierzęcia za granicę:

  Na początek – musisz wiedzieć, że Twój pupil musi posiadać mikrochipa.

  U weterynarza otrzymasz niezbędne informacje jak tego dokonać. Pamiętaj, że zwierzę musi mieć wszczepiony mikrochip przed szczepieniem na wściekliznę.

  Następnie  –  Szczepienie zwierzęcia na wściekliznę. Pamiętajmy, żeby dokonać tego wcześniej, ponieważ musi upłynąć 21 dni od daty szczepienia, aby zwierzę przekroczyło granicę zgodnie z zasadami obowiązującego prawa.

  Kolejne działaniem jest – skompletowaniem dokumentacji zwierzęcia. – weterynarz powinien wystawić paszport naszemu pupilowi i uzupełnić w nim wszystkie szczepienia. Poniżej znajduje się dokument aktualnie obowiązującego paszportu dla zwierząt domowych w UE.

  Na koniec leczenie tasiemca, dotyczy to wszystkich psów. Ważne, aby wyrobić się w czasie 5 dni przed planowaną podróżą za granicę.

   1

  0 Komentarze

  Zostaw komentarz